20 Ekim 2017 Cuma

İmplant

İmplant Uygulamaları

  İmplant uygulamaları her hasta için aynı tekniğin uygulanmaması prensibine sıkı sıkıya bağlıdır. İmplant tedavisi herhangi bir standart prosedüre bağlı olması imkansızdır. Bu nedenledirki her hekim farklı uygulamalara imza atmaktadır.
  
 İmplant uygulamalarındaki bu çeşitliliğin sebebi nedir? Her hasta farklı bir çene yapısına sahiptir. Her kişi aynı yaşta dahi olsalar aynı aileden bile olsalar hatta ikiz dahi olsalar farklı kemik sertlik katsayısına sahip olabilirler. Ayrıca her kişinin iyileşme hızıda aynı değildir. Bunun yanında kişilerin geçmişlerinde yaşadıkları hastalıklar veya hali hazırda yaşadıkları hastalıklar (diyabet, kemik erimesi, vb) , alkol ve sigara alışkanlıkları , kilo oranları gibi birçok faktör implant tedavisinin seyrini değiştirir.Bu nedenle implant fiyatları oldukça değişiklik gösterir. Herçene yapısının implant uygulamasının farklı olmak zorunda olduğunu unutmayınız.

Tüm bu ve buna benzer nedenlerden dolayı İmplant nedir? sorusunun kesin ve doğru tekbir cevabı olamaz. Ama kısaca özetlersek implant kişiye özel diş tedavi yöntemidir diyebiliriz.

Ekim 20, 2017