10 Temmuz 2017 Pazartesi

Porselen Diş

Porselen Diş
  Porselen kaplama diş minesi üzerine ince porselen plakaların yerleştirilmesi vasıtasıyla yapılan bir diş tedavi yöntemidir.

 Porselen diş tedavisi aşınmış zarar görmüş yada asimetriş diş şekil bozukluklarında estetik diş görünümünü elde etmek için yapılan bir uygulamadır. Porselen diş kaplama yöntemleri için tavsiye almak üzere sizler için için uzmn bir diş hekimi ile görüşme yapıp deneyimlerimizi sizlere aktarmak isteriz.

  Öncelikle her diş için uygulama türünün farlı olduğunu gördük. Bu nedenle konusunda uzman bir diş hekimi ile bir görüşme yapmanız en doğru sonuç olacaktır. Unutulmamalıdır ki her ağız ve her ağızda bulunan diş yapısı farklıdır.

 İlk aşama diş hekimi tarafından gülümsemenizin analiz edilmesi olacaktır. Bu amaçla gülümseme esnasındaki fotoğrafınız çekilip bilgisayar programı üzerinde diş uygulaması bitmiş simulasyonu gösterilerek sonucun nasıl olacağı size gösterilecektir.

 Porselen kaplama ince porselen parçaları ve diş minesine yapıştırmak için kullanılan malzemeden oluşur. Uygulamadan önce diş minesinin üst kısmından bir milimetrenin altında bir tabaka alınmalıdır. Bu perselen dişin uygulamadan sonra gerçek dişinizmiş gibi bir görünüm kazanmasını sağlar. Kaplama yapıştırıcısı ışığa duyarlı bir reçine olup uygulamadan sonra ışın ile sertleştirirlir.Porselen kaplama, orijinal dişin zayıf renk, şekil ve konturlar geliştirdiği birçok durumda çok başarılı bir seçenektir. Kırık dişler, dişler arasındaki boşluklar ve diş pozisyonunun tehlikeye girdiği bazı durumlarda ve ısırıkla ilgili küçük problemler için de iyi bir seçimdir. Bazı insanlar için, yüzeysel lekeler diş beyazlatma veya beyazlatma için iyi yanıt vermez. Bu durumlarda bir porselen kaplama en iyi seçenek olabilir.
   
 Kaplamalar Bazı hastalar geleneksel diş kaplamalarına veya bağlanmaya alternatif bir seçenek arıyor ancak bu tedavi seçeneğinin herkes için uygun olmadığını unutmayın. Tıpkı porselen kaplamalarla olduğu gibi, "hazırlıksız" veya asgari hazırlık kaplayıcılar - diş hekiminin diş malzemesini çok fazla kaldırmasını gerektirmeyecek şekilde adlandırılır. 

 Porselen diş kaplamaları yüksek teknolojik ürünler olduklarından dişlerinize oranla kahve, sigara, çay ve benzeri lekelere karşı daha dayanıklıdırlar. Ayrıca porselen kaplamalar yapılırken diş minesine zarar verilmediği için porselen dişi sökmek ve eski görünüme kavuşmak oldukça kolaydır. 

Porselen Diş Fiyatları

  Porselen diş kaplama fiyatlarını belirleyen en önemli etken kullanılan malzeme , malzemenin hazırlayan labaratuarın kalitesi, yapılacak uygulamanın türü, uygulamayı yapan diş hekiminin deneyim ve becerisi, diş kaplamasının yapıldığı şehir ve semt. Bütün bu etkenler Porselen kaplama için fiyatı belirleyecektir. Kabaca belirtmek gerekirse diş başına 100 - 300 Amerikan doları arasında fiyatlar bulunmaktadır. Ürünlerin temel hammaddesinin ithal edilmesi fiyatın dolar yada euro üzerinden verilmeine sebeb olur.

Temmuz 10, 2017