12 Temmuz 2017 Çarşamba

Diş Taşı Temizliği

Diş Taşı Temizliği

   Diş temizliği yaptırmak isteyenler bazen korkar. Ancak gerçek şuki : diş temizleme işlemi basit ve ağrısız. İşlem sırasında tam olarak ne olup bittiğini bilmek stresinizi hafifletmeye yardımcı olur ve daha narin, temiz sonuçlar elde etmenize izin verir. 

Birinci Aşama Diş Taşı Temizliği 

 Fiziksel Hazırlık Diş taşı temizliği diş hekimi tarafından yapılır. Gerçek temizleme işlemi başlamadan önce, ağzınızın tamamını fizik muayene ile kontrolü yapılır. Diş hekimi dişlerinizin ve diş etlerinin etrafında, diş eti iltihabı (iltihaplı diş etleri) belirtileri veya diğer potansiyel kaygılar olup olmadığını kontrol etmek için küçük bir ayna kullanır. Büyük sorunlar saptanırsa, diş hekimini devam ettirmek için sizi bilgilendirir. 

İkinci Aşama Plak ve Tartar'ın Kaldırılması 

 Küçük aynayla diş hekimi diş çizgisinin yanı sıra dişlerin arasında olduğu gibi plak ve tartardan kurtulmak için bir ölçekleyici kullanır. Kazıma sesi duyacaksınız, ancak bu normaldir! Ağızda ne kadar diş tartarı varsa, kazıma işlemi o kadar uzun sürer ve bu işlem acısızdır. Fırça ve diş ipi tartar oluşumunu durdurmaz. Bir kez tartar oluştuktan sonra , diş hekiminiz kaldırabilir. 

Üçüncü Aşama Özel Diş Macunu ile Temizleme 

 Dişleriniz tamamen tartarsız hale getirildikten sonra, hekiminiz yüksek güçlü elektrikli fırçayla fırçalar. Bu işlem zerrecik boyutunda kalmış tartar artıklarını dişinizden uzaklaştırmak için harika bir yoldur. Bu işlemi sadece diş hekimleri uygulayabilir sakın evde kendiniz denemeyin. Profesyonel temizliklerde genellikle diş macunu gibi kokan ve tadında kullanılan profesyonel diş macunu kullanılır, oysa sıklıkla lezzetler arasından seçim yapabilirsiniz.Diş macunu değiştirmekten asla çekinmeyin. 

Günde 2 defa fırçalamaktan üşenmeyin sağlıklı bir yaşamın ağızdan başladığını da unutmayın ... Sağlıklı günler dileğiyle

Temmuz 12, 2017