8 Temmuz 2017 Cumartesi

Diş Kaplama

Diş Kaplama

Diş Kaplama Nedir?
  Dişler vücudumuzun en çok aşınmaya ve dış etkene maruz kalan organıdır. Besinlerimizin tamamı dişlerimize temas etmeden vücudumuza girmez ve bu yüzden onlar olmadan sağlıklı yaşayamayız.

  Zamanla aşınan çürüyen yada kanal tedavisi yapılan dişlerin porselen yada zirkonyum ile kaplanmasına diş kaplama diyoruz. Diş kaplaması dişe zarar vermez aksine dişi dış etkenlerden izole ettikleri için dişin ömrünü uzatır. Bunun yanında diş kaplamaları estetik görünüme önem veren kişiler içinde oldukça iyi bir çözümdür.

Diş Kaplama Türleri Nelerdir?
  Diş tedavi yöntemleri teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla değişme ve yeni teknolojiler hep daha uzun ömürlü dişlere sahip olmamız için uğraş vermekteler. Kaplama türlerinden en yeni teknoloji porselen kaplama ve zirkon kaplama olarak adlandırılan kaplama türleridir. Son yıllarda zirkonyum kaplama liderliği elegeçirmektedir. Metal içermemesi ve daha dayanıklı bir malzeme olması zirkonyum kaplama tercihini arttırmaktadır.

Diş Kaplama Aşamaları
  Diş kaplama uygulamaları dört aşamada gerçekleşir.Birinci aşamada Dişler köprü ve kaplama için hazırlanma aşamasıdır. İkinci aşamada dişlerin ufaltılması aşamasıdır. Kaplamanın tam ve eksiksiz yapılabilmesi için en önemli aşama bu aşamadır. Üçüncü aşama ağız ölçüsünün alınması ve buna müteakip dişlerin labaratuar ortamında imalatıdır. Dördüncü ve son aşamada hazırlanan dişler diş hekimi tarafından takılması aşamasıdır. Her aşama büyük bir özen ve dikkatle hazırlanmalıdır.

Diş Kaplama Nedir?
 Hangi Diş kaplama Yöntemini Uygulamalıyız ?
  Tüm hastaların en çok sorduğu sorulardan biridir. Sağlıklı dişlerin zamanla deformasyonu sonucu eski sağlığına kavuşmak isteyen hastalar bu konuda oldukça hassastırlar. Bu konuda en iyi cevabı diş hekiminiz genel bir muayeneden sonra verecektir. istekleriniz ve beklentileriniz ve sağlığınız doğrultusunda bir diş hekimine gittiğinizde genel bir muayene sonrası en uygun diş kaplama seçeneklerini diş hekimizle kararlaştırmanız en doğru hareket planı olur.

Temmuz 08, 2017