3 Temmuz 2017 Pazartesi

Diş Estetiği

Diş Estetiği
   Diş Estetiği gülümsemeyi arttırmak, zarar görmüş, kırık, renksiz ve eşit olmayan aralıklarla dizilmiş dişleri düzeltmek için tasarlanmış bir dizi diş tedavisidir. Kozmetik diş hekimliğinin diğer  bir adıda diş estetiğidir.

Porselen kaplamalardan diş renkli dolgulara kadar hastalar, gülümsemelerinin sağlığını ve canlılığını geri kaanmak için çeşitli  diş estetiği hekimliği çözümlerinden seçim yapabilirler.

Diş Estetiği, hastaya yeni gülümsemelerini kazandırma ve yaşama yepyeni bir gülümsemeyle başlamanıza yardımcı olur.

İşlem öncelikle dişinizin fotoğraflarını çekmekle başlar ve dijital ortamda dişlerinizin tedavi sonrası ne şekilde görüneceği belirlenir. Kabul edilen tasarım sonucunda porselen diş tada takma diş seçenekleri sunulur.Kaplama hasar görmüş diş yüzeyinin üzerine dişinizin gerçek görünümüne ve yapısına benzeyen ince bir kaplama malzemesinin yapıştırılması ile gerçekleştirilir.

 Senkronize diş görünümünün sağlanması kolay bir işlem değildir. Sakız çizgisi , dudak eğriliği gibi durumlar işlemin ne kadar ciddi bir işlem olduğunun en güzel kanıtıdır.
Diş Renkli Dolgular- dişlerin doğal tonlarına uyan diş renkli kompozit reçinelerdir. Diş renkli "beyaz'' dolgular amalgam dolgulara çekici bir alternatiftir. Yapıştırma malzemesi daha sonra cilalanabilir ve dişlerin geri kalanına benzeyecek şekilde şekillendirilebilir.

Porselen malzeme  kırılmış veya başka şekilde hasarlı dişleri onarmak için kullanılan dayanıklı ve çekici restorasyonlardır.
 Diş pırlantası vücut delme işleminin aksine, diş mücevherleri bir diş hekimi tarafından kolaylıkla çıkarılabilir veya değiştirilebilir ve dişiniz hasar görmez. İşlem tamamen ağrısızdır ve diş herhangi bir şekilde hasar görmez. Diş mücevheratı dudak, yanak veya diş etine zarar vermez.
Diş Pırlantası

Lazerli tedavi diş hastalarına ve profesyonellere önemli fayda sağladığı gibi yenilikçi teknolojilerdir. Etkin kesmeyi ve ardından düzeni sağlaması, gülümsemenin estetik olarak zenginleştirilmesi ve yumuşak dokunun tedavi yönetiminde kullanılır.

Temmuz 03, 2017