13 Haziran 2017 Salı

İmplant Fiyatları

   İmplant sağlıklı ve kullanışlı dişlere kavuşmanın en güzel çözümü olmasıyla beraber bu kolaylığın bedelininde belli bir maddi imkanlara bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Son hızla ilerleyen teknoloji ve yeni yöntemler sayesinde fiyatlar hızlı bir şekilde en uygun seviyelere inmiş durumda.
  Lakin ne kadar yaygınlaşırsa yaygınlaşsın implant fiyatlarının dahada düşeceğini beklemek hayal kırıklığına yol açabilir. Çünkü implant fiyatları bir nebzede olsa değerli madenlerin fiyatlarına bağlı. Yapılan implant uygulamasında tüm kullanılan malzeme anti alerjik yüksek maden değeri olan ürünler bu nedenle fiyatlarında dünya maden borsasının etkileri olduğu söylenebilir.
Titanyum implant uzun zamandır kullanılan implant türü olup vücudun kabul edebilirliği en yüksek madenlerden biri olması bu materyalin kullanılmasını yaygın hale getirmiştir. Bir çok diş hekimi titanyum implantları tercih etmekte ve uygulamalarında bu implantları kullanmaktalar.
 Seramik implant son dönemin gelişen implant teknolojilerinin en yeni kapılarını açtığını söyleyebiliriz. Fiyat olarak her marka ve üretici firmanın kendi stratejisini geliştirmesine rağmen yükselen bir grafikte tercih edilebilirliğinin hızla yükseldiğini söylememiz mümkün. İçersinde metal bulundurmaması ayrıca hızlı adaptasyonu sağlamıştır.

 İmplant Fiyatları bu ve buna benzer nedenlerle oldukça değişkenlik göstermekte. Mesela Ülke bazında fiyat vermek gerekirse
Tayland 750 $
İspanya 653 $
Meksika 750 $
Macaristan 480 $
Polonya 506 $
Kosta Rika 650 $
civarındadır. Bu fiyatlara üst yapının dahil olmadığını ve her bir implant uygulaması için alınan fiyatlar olduğunu belirtmek gerekir. Her ağza her tedaviye farklı sayıda implant ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde 1000$ ile 8000$ arasında değişen fiyatlarla uygulama türlerinin farklılık gösterebileceği bilinmelidir.
 Ülkemizde implant fiyatları klinik bazında kullanılan materyal bazında değişmekle beraber 400$ ile 800$ arasında bir fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Burda dikkat etmemiz gereken husus ucuz olması kalitesiz olduğunu pahalı olması kaliteli olması anlamına gelmediğidir. İmplant uygulamaları tekbaşına sadece kullanılan materyalin fiyatıyla ilgili olmayıp diş hekiminin bilgi beceri ve deneyiminin çok önemli bir husus olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.
  Bu nedenle implant yaptırırken diş hekiminizin tüm uyarı ve önlemlerine uymanız gittiğiniz diş kliniklerinde bu uygulamayı yapacak hekimin yeterlilik belgesi yada diplomasını sormanız kaçak yöntemlerle çalışan sahte hekimlerin yarattığı sağlık sorunlarından korunmanızı sağlayacaktır.

Haziran 13, 2017